Słonecznikowe Przedszkole w Kobylnicy to wyjątkowe miejsce rozwoju dziecka prowadzone od 2013 roku przez Fundację Kaszubskie Słoneczniki. Realizujemy autorski program edukacyjny “Dziecko w Podróży”, który stwarza dzieciom warunki do doświadczanie świata. Nasza edukacja przedszkolna opiera się na kształtowaniu samodzielności dziecka. U nas dzieci mają czas, sięgają po to, co ważne, poznają świat, są blisko natury.

W naszym przedszkolu kierujemy się filozofią Korczaka, korzystamy z pedagogiki Montessori, pracujemy projektem edukacyjnym, prowadzimy zajęcia terenowe i przyrodnicze. Ściśle współpracujemy z rodzicami i specjalistami, którzy pomagają nam określić potrzeby dziecka. 

Naszą misją jest wychowanie szczęśliwych, twórczych, odważnych i pełnych pasji ludzi. Absolwentki i absolwenci naszych przedszkoli są mądrymi, otwartymi Obywatelami Świata dbającymi o przyrodę i potrafiącymi budować relacje z rówieśnikami. Nasi wychowankowie mają swoje zdanie i potrafią je wyrażać w ”języku żyrafy” – języku serca i empatii.

Nasza misja

Naszą misją jest zatem stworzenie dzieciom przestrzeni do:

doświadczania świata
nawiązywania relacji z naturą
samodzielności w myśleniu i w działaniu
swobodnego tworzenia
rozwijania pasji
nawiązywania przyjaźni
poznawania własnych emocji
pokonywania trudności.

Historia przedszkola

Słonecznikowe Przedszkole w Kobylnicy funkcjonuje przy ul. Głównej 65a od 2013 roku. Organem prowadzącym placówkę jest Fundacja Kaszubskie Słoneczniki,  działająca w obszarze edukacji od 2004 roku. Obecnie fundacja prowadzi ośrodki przedszkolne w woj. pomorskim w Kobylnicy, Modrzejewie oraz Ustce.

Grudzień 2013 r.

  • oficjalne otwarcie Słonecznikowego Przedszkola z dwoma oddziałami (ok. 40 dzieci)